102-ukraina-priyme-chempionat-evropi-z-efootball-pes-2021
Новини

Україна прийме Чемпіонат Європи з eFootball PES 2021

Другий турнір в рамках European Nations Cup пройде у місті Кривий Ріг з 20 по 25 серпня 2021 року. Змагання, які проходять щорічно під егідою Європейської федерації кіберспорту (EEF), відбудуться з дисципліни eFootball PES 2021. У списку учасників – 12 національних команд з Європи, які розіграють призовий фонд в $ 5,000. Відзначимо, що метою першого змагання в рамках European Nations Cup був збір коштів на боротьбу з пандемією COVID-19.

Чемпіонат Європи організований Європейською федерацією кіберспорту за підтримки Міжнародної федерації кіберспорту. Локальними організаторами є національна Федерація кіберспорту України разом з Українською асоціацією електронного футболу.

Турнір пройде під патронатом Офісу Президента України та Української асоціації футболу.

«Після успішно проведеного першого турніру в рамках European Nations Cup, ми хочемо зробити це змагання основною платформою для демонстрації талантів у Європі. Ми вдячні партнерам з України за те, що вони виступають сильної рушійною силою у розвитку європейського електронного футболу» – зазначає президент Європейської федерації кіберспорту, Карол Цаган (Karol Cagáň).

У чемпіонаті з дисципліни eFootball PES 2021 рамках European Nations Cup виступлять гравці, відібрані Національними федераціями кіберспорту Азербайджану, Хорватії, Чехії, Угорщини, Македонії, Чорногорії, Португалії, Румунії, Сербії, Словаччини, Туреччини та України.

«Ми впевнені, що Україна стане однією з провідних майданчиків Європи для проведення різних міжнародних змагань. У нас є сучасна інфраструктура, кваліфіковані кадри та довга кіберспортивна історія. Спільно з партнерами та підтримкою уряду країни, ми організовуємо подію, яка послужить прикладом для інших країн» – каже Іван Данішевський, голова правління Федерації кіберспорту України.

Федерація кіберспорту України висловлює окрему подяку за допомогу в реалізації проєкту президенту Української асоціації електронного футболу Владиславу Шовковському, президенту Esports Ukrainian League і першому віцепрезидент Української асоціації електронного футболу Денису Давидову, а також президенту Української асоціації футболу, члену Виконкому УЄФА Андрію Павелко.

«Це велика честь – організовувати чемпіонат Європи з електронного футболу в Україні! Це визначна подія для всіх шанувальників кіберспорту та електронного футболу. Я щиро вдячний Українській асоціації футболу і її президенту, члену виконкому УЄФА Андрію Павелко за підтримку і допомогу в реалізації цього неймовірного заходу, а також всім співробітникам УАФ, УАЕФ і UESF, які братимуть участь в організації змагань» – коментує подію президент Української асоціації електронного футболу Владислав Шовковський.

Нагадуємо, що в рамках тогорічного #Stayhome European Nations Cup Македонія, Чехія і Сербія стали переможцями турнірів по League of Legends, CS:GO та eFootball PES 2020 відповідно.

Європейська федерація кіберспорту (EEF) – організація, яка була заснована у лютому 2020 у якості федерації, що об'єднує 23 національних кіберспортивних організацій і 3 важливих співвласників в екосистемі кіберспорту і не тільки. Ціль EEF – представлення гравців і організацій, що мають відношення до кіберспорту, в європейській політиці, медіа, спорті та суспільстві; а також побудова платформи для її членів і подальшого розвитку кіберспорту для його популяризації, як свідомої, відповідальної, інклюзивної, здорової та цінної діяльності.

Міжнародна кіберспортивна федерація (IESF) – це некомерційна організація, заснована у 2008 році, яка постійно популяризує кіберспорт як повноцінний спорт поза мовних, расових або культурних бар'єрів. IESF складається більш ніж зі 100 членів з усіх континентів, які організовують щорічні Чемпіонати Світу.

Федерація кіберспорту України (UESF) – організація, яка була заснована у 2018 році та діє на всій території України за допомогою 23 окремих підрозділів. Діяльність Федерації спрямована на загальний розвиток кіберспорту в Україні та залучення якомога більшої кількості людей до цього виду спорту. За час свого існування Федерація провела понад 330 турнірів, як національних, так і міжнародних, в яких взяли участь понад 40 000 гравців, а також реалізувала ряд соціальних і освітніх проєктів. 16 вересня 2020 року Федерація визнала кіберспорт офіційним видом спорту в Україні в Міністерстві молоді та спорту України. 21 липня 2021 року Федерація кіберспорту України отримала національний статус.

Українська асоціація електронного футболу (UAEf) – організація, яка є колективним членом Української асоціації футболу і місцевим партнером UESF, відповідальним за розвиток електронного футболу в Україні. Організація отримала статус всеукраїнської асоціації та розвиває електронний футбол не тільки на національному, а й на регіональному рівнях. В кінця 2020 організація створила свої філії у всіх регіонах країни та зараз співпрацює з регіональними футбольними асоціаціями.