99-nova-era-ukrainskogo-kibersportu-federatsiya-kibersportu-ukraini-otrimala-status-natsionalnoi
Новини

Нова ера українського кіберспорту: Федерація кіберспорту України отримала статус національної

В українців з’явиться офіційна збірна з кіберспорту: Міністерство молоді та спорту України провело конкурс, за результатами якого Федерація кіберспорту України (UESF) визнана національною спортивною федерацією. 

Наказом Міністерства молоді та спорту України №2561 від 21 липня 2021 року Федерація кіберспорту України отримує національний статус та повноваження на проведення офіційних змагань, запуск освітніх програм, формування мережі офіційних тренувальних баз збірних команд, присвоєння звань та розрядів спортсменам та інших дій, необхідних для розвитку кіберспорту в Україні.


Іван Данішевський, президент UESF. Фото: UESF

“Ми продовжуємо робити те, що робили раніше: створюємо можливості для українських кіберспортсменів та піднімаємо престиж України на світовій кіберспортивній арені. Проте тепер ми не лише можемо та робимо, але й зобов’язані” – коментує новину Іван Данішевський, президент UESF.

Конкурс Міністерства підтвердив, що UESF повністю відповідає усім необхідним вимогам до спортивної організації національного рівня. Так, UESF з 2018 року активно розвиває сферу електронного спорту в Україні, є членом міжнародних організацій (IESF, GEF, EEF, WESCO, B&R International Esports Association Alliance), має власну матеріально-технічну базу та кваліфікованих кадрів для професійного розвитку галузі.

На запитання, навіщо UESF підтримка влади, Іван Данішевський відповідає так: “Проблема українського кіберспорту – не відсутність фінансування. Бізнес вже усвідомив потенціал електронного спорту, крім того, люди готові робити приватні внески. Проблема кіберспорту в Україні сьогодні – це менеджмент, відсутність комплексної системи розвитку та відповідної екосистеми. І ці проблеми можна вирішити лише у співпраці з державою. 

Я маю на увазі, що у нас на очах народилася нова культура, та ще немає перевірених методів та алгоритмів навчання кіберспортсменів, їхніх менеджерів, їхніх тренерів. Ми працюємо над цим, і дуже раді, що держава в особі Міністерства молоді та спорту України нас підтримала.

21 липня 2021 року – це день, коли в українського суспільства, держави та бізнеса співпали інтереси. Це новий відлік часу, нові горизонти. Нова ера...

Як людина, яка програмує з 9 років, я бачу способи спроектувати гнучку, життєздатну, прозору та найбільш ефективну систему, спроможну виховати не одне покоління українських кіберспортсменів зі світовим ім’ям та просто щасливих людей”. 

За 3,5 роки роботи UESF розіграла понад 4 млн грн призових, а також провела понад 330 аматорських та професійних кіберспортивних змагань, у яких взяли участь понад 45 тисяч спортсменів.


Артур Єрмолаєв, віце-президент UESF. Фото: UESF

“Ми захищаємо інтереси кіберспортсменів не лише у Києві, Дніпрі або містах-мільйонниках – UESF має регіональні представництва в 23 областях України, – розповідає Артур Єрмолаєв, віце-президент UESF. – Офіційний статус дозволить нам залучити місцеву владу до створення системних змагань, освітніх проектів, до формування професійної тренувальної інфраструктури. А також до комплексних соціальних проектів, в яких ми втілимо нові цінності кіберспорту: правильний підхід до тренувань, ефективне спілкування, здоровий спосіб життя. У нас великі плани, довгострокова стратегія і велике бажання створити повноцінну кіберспортивну екосистему!”. 

Нагадуємо, що 17 липня 2021 року розпочався Чемпіонат України з дисциплін CS:GO та Dota 2. Окрім того, незабаром відкриється національний відбір на Чемпіонат світу від Міжнародної федерації кіберспорту. Також в серпні Федерація проведе третій всеукраїнський онлайн-турнір #WECAN з CS:GO для людей з інвалідністю. 

Більше про актуальні події – на сайті: uesf.org.ua

Слідкувати за новинами Національної федерації кіберспорту України можна у соціальних мережах: InstagramFacebookTwitter та Telegram

Передісторія:  

  • 25 травня 2017 року: у законодавство України введено поняття національних видів спорту. На засіданні Верховної Ради ухвалений закон  «Про внесення змін в Закон України «Про фізичну культуру та спорт» щодо визнання національних видів спорту» (проект № 5324). 
  • 12 січня 2018 року: дата створення громадської організації UESF
  • 8 січня 2020 року: на конференції в китайському місті Сіань Федерація стала засновником міжнародної організації Belt and Road International Esports Association Alliance 
  • 15 лютого 2020 року: з метою розвитку кіберспорту в Україні дві українські федерації Esports Ukraine та UESF об’єднуються під брендом UESF 
  • 21 лютого 2020 року: UESF стає співзасновником Європейської федерації кіберспорту 
  • 26 березня 2020 року: UESF – повноправний член Міжнародної федерації кіберспорту IESF
  • 16 вересня 2020 року: Міністерство молоді та спорту України офіційно визнає кіберспорт (електронний спорт) видом спорту
  • 21 липня 2021 року: Міністерство молоді та спорту України випускає наказ про надання UESF статусу національної спортивної федерації