8-pro-igry-pochitat
Новини

Якщо вам дуже хочеться щось почитати, але щоб це обов`язково було про ігри — ловіть.

LitRPG вам у стрічку. Це відносно новий жанр фантастичної літератури, заснований на субкультурі популярних рольових ігор. Даний жанр описує як реальність, так і світ комп'ютерних рольових ігор, вигаданих або реально існуючих. Також LitRPG можуть плутати з жанром наукової фантастики кіберпанк, проте на відміну від останнього, в LitRPG робиться акцент на ігрову складову і присутність інформаційних технологій не обов'язкова, або їм відводиться другорядна роль.

Книги у LitRPG характеризуються тим, що по ходу сюжету використовуються вставки текстових повідомлень про гру або розширення наявних у персонажів природних та інших характеристик, а також характеристик зброї, одягу, інвентарю, наприклад, скільки нанесено очок пошкоджень від нападу або накопичено очок досвіду.
Зустрівши такі тексти, читач відразу розуміє, що дія сюжету відбувається в комп'ютерній грі і фундаментально відрізняє їх від інших видів комп'ютерних ігор (наприклад, «World of Warcraft», «Warhammer 40 000», «Total War Warhammer» та інші).

LitRPG є фантастичним жанром, сюжет книг якого будується навколо роботи комп'ютерних рольових ігор (як правило, MMORPG). Наприклад, головний герой за допомогою обладнання віртуальної реальності входить у гру і далі сюжет розвивається в ігровому просторі. Іноді тіло героя вмирає і лише його свідомість залишається жити в ігровому світі.