76-federatsiya-kibersportu-ukraini-ta-federatsiya-elektronnogo-basketbolu-ukraini-pidpisali-memorandum-pro-spivpratsyu
Новини

Федерація кіберспорту України та Федерація електронного баскетболу України підписали меморандум про співпрацю

У Києві, в офісі UESF, відбулася зустріч президента Федерації кіберспорту України Івана Данішевського і президента Федерації електронного баскетболу Дениса Давидова. Організації домовилися про плідну співпрацю та підписали меморандум.

В рамках майбутньої співпраці Федерація електронного баскетболу України за підтримки UESF буде розвивати електронний баскетбол на території нашої країни. Попереду ми проведемо безліч спільних турнірів як національного, так і міжнародного рівня. Про інші спільні проєкти та активності, поміж яких формування збірних України та багато іншого, ми розповімо в майбутніх анонсах.

Федерація електронного баскетболу України юридично була організована у 2020 році, об'єднавши дві громадські організації – Федерацію електронного баскетболу України (президент – Денис Давидов) і Федерацію кібер (електронного) баскетболу України (президент – Сергій Волков). На сьогодні завершується етап створення союзу «Українська асоціація електронного баскетболу».

Однак сама діяльність організації виходить далеко за юридичне поле. Сергій Волков ще у 2015 році почав організовувати свої турніри на території України. На той час це були перші турніри на ПК, але вже у 2019 році ці змагання переросли в перший турнір в Україні в форматі «3х3», де взяли участь 8 команд. Далі був організований турнір за версією «Моя Ліга», де зіграли понад 50 гравців. В той момент було прийнято рішення про створення першої в Україні спортивної ліги PRO AM з баскетболу 5х5 з призовим фондом у 100,000 грн. У цій лізі взяли участь 7 команд з різних частин України, і було отримано дозвіл від 2K і NBA.

Організація є таким органом, що постійно розвивається. На 2021 рік у планах присутні створення Європейської ліги за версією PRO AM 5x5 і 3x3. Крім того, реалізується проєкт в місцях відбування покарань. Першим результатом такого проєкту стало створення клубу Elephant в дитячій виправній колонії у місті Кременчуг, де на сьогодні пройшли відбір 10 осіб. Проводяться тренування і подальша підготовка юнаків для участі в онлайн-турнірах з електронного баскетболу. Цей досвід може бути корисний молодим людям, які після виходу з місць відбування покарань залишаються «самі з собою». Для того, щоб допомогти отримати цим людям новий досвід і, можливо, вибрати нову професію, Федерація використовує всі доступні їй ресурси. На думку Федерації електронного баскетболу України, спорт може допомогти їм швидше соціалізуватися і знайти свій шлях.

У Федерації електронного баскетболу України на 2021 рік також ще заплановано проведення офлайн-турніру, де перший раз буде протестована нова модель проведення чемпіонатів – змішаний турнір з електронного баскетболу 5х5 і його реальна версія 3х3. В рамках цього турніру учасники гратимуть не тільки в віртуальний баскетбол, а й в реальний. Це дозволить гравцям зберігати ясність духу і підтримувати спортивну форму, яка так необхідна всім.

Глобальна мета Федерації електронного баскетболу України – бути корисною суспільству, розвивати електронний баскетбол і популяризувати нашу країну у всьому світі.

Федерація кіберспорту України – громадська організація, яка була створена у 2018 році для популяризації та розвитку комп'ютерного спорту в нашій країні. UESF є членом міжнародних кіберспортивних організацій, і за останні кілька років організувала понад 200 турнірів, серед яких 5 національних і 4 міжнародних. У цих чемпіонатах взяли участь понад 17,000 гравців з усієї України.

Додавайте сайт Федерації кіберспорту України в закладки свого браузера, а також підписуйтесь на нас в Instagram і Facebook, щоб бути в курсі нових чемпіонатів, співробітництв та інших анонсів. За діяльністю Федерації електронного баскетболу України можна стежити в InstagramFacebook і Twitch.