24-den-kibersportu-ukraini-pidsumki
Новини

День українського кіберспорту. Підсумки

П’ятнадцятого лютого у місті Дніпро пройшла визначна подія для українського кіберспорту. Федерація Esports Ukraine спільно з Федерацією кіберспорту України - UESF, при підтримці Міністерства культури, молоді та спорту України провели “День Кіберспорту України”.

Подія розпочалася прес-конференцією, під час якої спікери висловилися щодо бачення майбутнього розвитку кіберспорту у країні. Головною частиною дійства став анонс об'єднання двох федерацій у одну структуру та отримання нею національного статусу найближчим часом. Наступним кроком стане визнання кіберспорту офіційним видом спорту. 
Після цього, всі бажаючі мали нагоду прийняти участь в активностях та подивитися цікавий шоу-матч.

Першим спікером прес-конференції став Володимир Шумілін. Заступник міністра Міністерства культури молоді та спорту України подякував за запрошення на подію та розповів, як наша влада бачить такий феномен як кіберспорт:
“Що дає кіберспорт? Від імені держави, від імені міністерства, ми бачимо, що це велика платформа для соціалізації, інклюзії, гендерної рівності та, ми думаємо, що ті процеси, страхи, побоювання, що кіберспорт це шкода, будуть зняті завдяки спільній роботі держави та майбутніх громадських організацій.
Я впевнений, що сьогоднішній день увійде в історію і, я думаю, що присутні тут люди, організації та депутати будуть основою організації, що дасть нам можливість розвивати кіберспорт в Україні та стати серйозним суб'єктом в Європі й світі.
Давайте скажемо що ми сьогодні об'єднуємося і це - головна подія. Щоб стати великим суб'єктом у світі, Україні потрібно зробити перший великий крок: всім федераціям, клубам та лідерам в першу чергу потрібно об'єднатися в одну велику організацію.”

Після цього зі своєю промовою виступив народний депутат України від партiї “Слуга народу”, Олександр Санченко. Він наголосив, що в парламенті нарешті є люди, що підтримують кіберспорт:
“Сьогодні важливо розказати, що в українському парламенті нарешті з’явився представник кіберспорту. Завдяки цьому ваш голос, голос кіберспорту, буде донесено до депутатів та парламенту. 
Важливі елементи, як для мене, це визнання кіберспорту як офіційного спорту, а по-друге, це така PR-історія, точка на мапі, мультифункціональна арена, місце, де ми могли б запрошувати міжнародні чемпіонати аби більше їх проводилось в Україні.
Наголошую ще раз - тепер у кіберспорта є голос і в міністерстві, і в парламенті.”

Наступним висловився керiвник турнірної платформи WePlay Esports, Олексій Ногiн. Він розповів, що кіберспорт допоможе країні зруйнувати цілу низку соціальних стереотипів:
“В рамках країни це буде не те що безпрецедентним, це буде новим кроком розвитку суспільства. Особливо в рамках, коли ми розмовляємо про менш захищені верстви населення. Наприклад, про людей з спеціальними потребами.
Я бачив кіберспортивні команди, в яких грали такі люди і вони перемагали. Це було нормою та ніхто і ніколи не казав, що це має виставлятися в особливому світі. Ці люди такі ж самі, як і ми. Саме тому, це один з тих моментів, на які, як я вважаю, треба наголошувати…
Через кіберспорт ми можемо розвіяти велику кількість соціальних стереотипів. Таких, наприклад, як гендерні стереотипи: коли вважається, що є спорт для жінок, а є спорт для чоловіків. Так, в деяких видах спорту еволюційно так склалося, що чоловіки в чомусь сильніші. Але у самому кіберспорті немає різниці: якщо ти вмієш класно грати, то ти будеш частиною цього руху, історії і немає стереотипів, що дівчата не можуть грати.”

Далі, спікером від імені українського кіберспорту став президент Esports Ukraine, Іван Данішевський. В своїй промові він розказав про кіберспорт та наголосив на його користі для українського суспільства:
“Кіберспорт - дуже великий тренд в світі. Якщо хтось не знає, то в світі багато людей, приблизно 600 мільйонів, які захоплюються кіберспортом. Серед них дуже багато українців і, що більш цікаво, їх теж мільйони. Ці українці давно працюють та спілкуються з нами, і ми з Артуром, як представники двох найбільших федерацій, маємо намір об'єднатися в одну Національну. Ми представляємо їх інтереси, бо ми теж фанати, кіберспортсмени.
Ми активно беремо участь в соціальному житті, організуємо велику кількість турнірів. Ми вміємо це робити і робимо це вже дуже багато років. З об'єднанням і посиленням сподіваємося, що все це стане тільки більше і веселіше. Ми також беремо участь у створенні Європейської федерації, беремо участь в міжнародних перемовинах і багато в чому іншому. У нас дуже багатий досвід, який, нарешті, пора виносити в публічний сектор і розповідати людям про те, як це класно, корисно і не страшно. Це, напевно, і є один з елементів нашої стратегії, але тепер більш публічно.
Стратегія - дати зрозуміти як відрізнити кіберспортсмена. Як я люблю говорити: "Кіберспорт - це вам не іграшки, хоча з іграми пов'язано". Це більше про спорт, здоров'я, увагу, групи людей, об'єднання і, звичайно ж, перемоги.
Завдяки тому, що їм захоплюється велика кількість дітей, його можна вдало використати як аргумент, щоб стати краще, швидше і сильніше. Через нього можна позитивно впливати на молодь, причому з підтримкою цієї самої молоді. Вони хочуть цього і ми хочемо це їм давати. Було б класно зараз зловити цей момент, чим ми сьогодні, я сподіваюся, починаємо займатися.
При цьому, кіберспорт багатогранний. Це не тільки кіберспортсмени, а й глядачі. Це теж дуже багато людей, у яких це спільне і навіть сімейне проведення часу. Я знаю досить велику кількість сімей, у яких діти мотивували завести батьків таке хобі, як кіберспорт: дивитись турніри, вболівати за улюблені команди, в тому числі, за українські. Їх, ми сподіваємося, в найближчі роки сильно розвивати.
Для багатьох кіберспорт це як іноземна мова - вони його не розуміють. Діти ж розуміють і з величезним задоволенням “перекладають” його батькам, а вони починають його дивитися. Це об'єднує сім'ї, а нам це дуже подобається!
Більш того, кіберспорт це бізнеси, з якими ми всі спілкуємося і дружимо. Ми відкриваємо дуже великий і серйозний діалог, що зосереджений не тільки в Україні, і в якому зможуть взяти участь усі бажаючі. У нас багато зв'язків не тільки з міжнародними федераціями, але і з творцями ігор, розробниками. І ми, нарешті, одним голосом зможемо їх більш вдало залучати і спілкуватися з ними, представляти Україну, як відмінний майданчик для проведення подій.
Ми, як країна, в тому числі, отримаємо додаткові можливості: фінансові, суспільні і інші. Ми дійсно дуже привабливі: географічно, практично, ціноутворювально. Багато хто це знає і запитує:"Раз всі це знають, чому тоді держава не знає?" І ось, вона знає! Нарешті прийшов той момент, коли ми разом з країною скажемо, що Україна готова, а це розвіє всі страхи… 
... Багато в чому ми першопрохідці, ми дійсно робимо перші світові практики в освіті, регулюванні правил, захисті гравців та багато іншого. Ми йдемо в одну ногу з іншими світовими державами, накшталт Америки і Кореї. Ми цілком відповідаємо розумом іншим крутим країнам.”

Наступним слово взяв Олег Рибалка, радник міністра з питань електронних видів спорту України. Він розказав про подальщі плани Міністерства культури, молоді і спорту на кіберспорт:
“Ми особлива країна і у нас особлива проблематика. Наша загальна тематика - зробити низку киберспортивних кейсів, що вирішували б проблеми українського суспільства. Ми хочемо бути корисними людям за допомогою кіберспорту з точки зору прикладних та конкретних дій. Саме тому ми розглядаємо кіберспорт, як явище, яке знаходиться на стику спорту, освіти і охорони здоров'я.
За допомогою кіберспорту ми хочемо закривати такі проблеми, як медична реабілітація, профорієнтація людей. Ми хочемо вирішувати питання щодо адаптації сегментів суспільства. Допомагати в роботі тих чи інших категорій в бізнес-сегментах за допомогою кіберспорту. Саме цьому напрямку ми віддаємо основну роль в реалізації стратегії в найближчі роки.”

Завершив прес-конференцію Артур Єрмолаев - президент “Федерація кіберспорту України - UESF”, поділившись планами на найближче майбутнє:
“Ми дійсно дуже задоволені тим що зараз відбувається. “Федерація кіберспорту України” пройшла досить довгий шлях. Ми "з нуля" створили організацію, яка змогла проявити себе, як вагомий гравець на ринку кіберспорту. Ми даємо можливість молоді проявити себе в тих чи інших дисциплінах. І вже є кейси, коли команди після наших турнірів ставали на стежку професійних кіберспортсменів.
Ми хочемо це масштабувати. З Іваном ми давно знайомі і багато разів вели переговори. Завдяки можливості створити Національну федерацію кіберспорту, завдяки тому, що з нами почали спілкуватися і ми прийшли до хорошого розуміння з міністерством - народився цей проект.
Ми об'єднуємося, як дві громадські організації: Esports Ukraine і UESF. Ми будемо створювати Національну федерацію. Це буде орган, що розвиватиме кіберспорт в Україні. Наші цілі такі: на наступному тижні ми будемо брати участь в зустрічі в Європарламенті на підписанні Європейської федерації кіберспорту, ми будемо створювати платформи завдяки яким будуть створюватися турніри і десятки тисяч гравців по країні зможуть в них брати участь.
У чому певний феномен - з самого початку ми не залучаємо ніяких фінансових ресурсів з боку держави, на чому з самого початку наполягали. Ми бачимо, що є величезна підтримка з боку ринку та бізнесу, який зацікавлений в розвитку кіберспорту і фінансуватися наш проект буде не за державний кошт.
З наступного тижня ми будемо підписувати меморандуми з усіма ключовими учасниками ринку кіберспорту. Більшість вже сьогодні згодна співпрацювати і разом з ними ми будемо чітко та планово розробляти і реалізувати наші проекти.”

Після цього, всі бажаючі мали нагоду прийняти участь в активностях та подивитись цікавий шоу-матч по CS:GO. У його рамках змагались гравці команди “Ageless Shooters” яку підтримує компанія Lenovo, де наймолодшому гравцю вже виповнилось 55 років, та аматорський колектив “H4RD RESERVE”.
Не враховуючи формат шоу-матчу, обидві команди боролися до кінця. “Ageless Shooters” не відступали навіть коли опонент знаходився у поінті від перемоги. Однак, цього разу молоді гравці все ж виявилися кращими і перемогли з рахунком 16:7.

Свої призи також отримали діти з особливими потребами, які також захоплюються кіберспортом та мають неабиякі успіхи. Організатори подарували їм кращі геймерські гарнітури, щоб вони і надалі вдосконалювали ігрові навички та прагнули до нових перемог!

День кіберспорту України став історичною подією для нашої країни, а український кіберспорт нарешті отримав підтримку від влади. 
Це відкриває нову і дійсно важливу сторінку в історії країни!

Фотоальбом події - ТУТ